Valerien Ismael: Rakip değil zemin zorladı

Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında deplasmanda Bitexen Giresunspor’u 1-0 mağlup eden Beşiktaş’ın teknik direktörü Valerien Ismael, “Zor bir maç oldu. Ancak bunu rakipten dolayı diyemiyorum, zeminden dolayı yaşadığımız sakatlıklardan ve kaçırdığımız fırsatlardan dolayı. 3-0 ya da 4-0 olabilecek bir maçtı.” dedi.

Beşiktaş’ın teknik direktörü Valerien Ismael, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, zor bir maç oynadıklarını söyledi. Zeminden dolayı sakatlıkların yaşandığını belirten Ismael, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zor bir maç oldu. Ancak bunu rakipten dolayı diyemiyorum bunu. Zeminden dolayı yaşadığımız sakatlıklardan ve kaçırdığımız fırsatlardan dolayı. 3-0 ya da 4-0 olabilecek bir maçtı. Ama futbol böyledir. Siz gol atamadıkça, rakip maçın sonlarına doğru maça ortak olur ve gol atma fırsatını onlar da yakalar. Emrecan’ın sakatlığı özellikle işimizi çok zorlaştırdı. Son anlarda koşamıyordu. Günün sonuna 3 puanı almak önemliydi ve biz 3 puanı aldık. Bizim açımızdan iyi bir maç oldu.”

Mantalite anlamında iyi bir maç olduğunu dile getiren Ismael, “Dediğim gibi zemin kaynaklı sıkıntılar yaşadık. Şimdi dinleneceğiz. Önümüzde içeride evimizde oynayacağımız Trabzon maçına hazırlanacağız.” diye konuştu.

Ismael, bu akşam iki stoperlerinin sakatlandığını aktararak, “Emrecan’ı da oyunda tutmak istedik. Rakip uzun top oynadığı zaman onları savunmak için orada bir ihtiyacımız vardı 6 numaraya. Bir maçta iki stoperi kaybetmek bizim için genel anlamda çok zor.” ifadesini kullandı.

Üç maç sonunda kazanmalarının kendilerine iyi bir öz güven vereceğine işaret eden Ismael, “Puanlar almaya devam etmek önemli. Burada oynamak zordu zemin kaynaklı. Ankaragücü maçında Ankara’da aynı durumla karşılaşmıştık. İyi idare ettik. Maçları kazandık. Galip gelmek önemli. Bu üç maç sonrasında galip gelmek, bu üç puan bize iyi bir öz güven verecektir. Önümüzdeki hafta evimizde oynayacağımız büyük maçtan bize büyük bir öz güven verecektir.” değerlendirmesinde bulundu.