Fenerbahçe-Rennes maçı Avrupa basınında: “Destansı geri dönüş”

UEFA Avrupa Ligi B Grubu 5’inci maçında Fenerbahçe sahasında Rennes’i konuk etti. Rennes 3-0 öne geçtiği maçta üstünlüğünü koruyamadı ve mücadele 3-3 sona erdi. Avrupa basını Fenerbahçe-Rennes maçına geniş yer ayırdı.

UEFA Avrupa Ligi B Grubu 5’inci maçında temsilcimiz Fenerbahçe unutulmayacak bir geri dönüşe imza attı. İlk yarının ilk 30 dakikasında Gouiri (2) ve Terrier’in golleriyle 3-0 öne geçen Rennes, Kadıköy’de büyük şok yaşattı. İlk yarının son dakikalarında Enner Valencia ile farkı 2’ye indiren sarı-lacivertliler soyunma odasına 3-1 geride gitti.

Maçın ikinci yarısında tam bir Fenerbahçe fırtınası vardı. Rennes kalesini ablukaya alan sarı-lacivertliler önce Miha Zajc’ın frikik golüyle farkı 1’e indirdi Emre Mor ile 3-3’lük beraberliği yakaladı. Fenerbahçe muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve karşılaşma 3-3 sona erdi.

Fenerbahçe-Rennes maçı Fransız basını başta olmak üzere Avrupa’da geniş yankı buldu. İşte Fenerbahçe-Rennes maçının Avrupa basınındaki yansımaları…

L’EQUIPE: RENNES NASIL ÇÖKTÜ?

Fransa’nın önde gelen spor gazetesi L’Equipe, Rennes’in 3-0 öne geçtiği maçı 3-3′ getiren nedenleri sıraladı. Haberde “Olağanüstü bir yarım saatlik oyunun ardından üç golle öne geçen ardından Fenerbahçe’ye teslim oldu.” ifadeleri kullanıldı.

L’Equipe’de yer alan haberin detayında “İlk maçta olduğu gibi Rennes rahat bir üstünlük sağlayamadı. Ülker stadyumunun sıcak atmosferinde Rennes 3-0’lık büyük avantajını koruyamadı. Son on dakikada naif bir şekilde rahatladılar ve 2 puan kaybettiler.” sözlerine yer verildi.

RMC SPORT: RENNES İKİNCİ YARIDA ÇÖKTÜ

Fransa’dan RMC Sport, Rennes’in 3-0’lık üstünlüğünü koruyamadığını ve maçın ikinci yarısında büyük bir çöküş yaşadığını haberleştirdi. RMC Sport’a yer alan haberin ayrıntısında “Rennes 3-0 öne geçtiği maçın ikinci yarısında çöktü ve Fenerbahçe ile berabere kaldı. Türkler inanılmaz bir geri dönüş yaparak liderliğini sürdürdü. Her şey son maçta belli olacak.” ifadelerine yer verildi.

FOOT MERCATO: RENNES ÇILGIN MAÇTA FENERBAHÇE’YE TAKILDI

Fransa’dan Foot Mercato, Rennes’in ilk maçta olduğu gibi ikinci maçta da Fenerbahçe’ye karşı üstünlüğünü koruyamadığına dikkat çekti. Haberde “Rennes 3-0 öne geçti ve ardından Fenerbahçe uyandı. İkinci yarının başında Mandanda gözle görülür bir rahatsızlık yaşadı ve yerini Doğan Alemdar’a bıraktı. Miha Zajc’ın golü Fenerbahçe’yi canlandırdı ve ilk maçta olduğu gibi Rennes cezalandırıldı. Rennes hayal kırıklığı yaratan bir beraberlik aldı.” denildi.

MAXIFOOT: RENNES HER ŞEYİ MAHVETTİ

Fransa’nın bir başka spor sitesi Maxifoot, Rennes’in 3-0 öne geçtikten sonra Kadıköy’de her şeyi mahveden bir oyun sergilediğini öne çıkardı. Maxifoot’ta yer alan haberin detayında “Rennes üç gollü üstünlüğüne rağmen Kadıköy’den beraberlikle ayrıldı. Her şey çok basitti. Rennes, Fenerbahçe deplasmanda mağlup edecek ve grup liderliğini alacaktı fakat Fenerbahçe deplasmanında bunu başarmak pek kolay değil. Rennes 3-0 öne geçtiği maçta kabusu yaşadı. Gruptaki liderlik mücadelesi grubun son maçlarında belli olacak.” ifadelerine yer verildi.